Lifestyle

Zakłady live

zaklady live

Zakłady na żywo to coraz bardziej popularny sposób na obstawianie wyników sportowych! Zamiast czekać do końca meczu, możesz typować wyniki na bieżąco, podczas trwania spotkania. Zazwyczaj bukmacherzy proponują swoim klientom szeroki wybór rynków, od podstawowych do najbardziej zaawansowanych, takich jak handicap asymetryczny czy opcję Cash-Out. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat zakładów live!

Czym są zakłady na żywo?

„Zakłady na żywo” to jeden z rodzajów zakładów bukmacherskich. Oznacza to, że gracz typuje wynik meczu piłkarskiego lub innego wydarzenia sportowego, który rozgrywa się w danej chwili. Gracz ma do dyspozycji szeroki wybór zakładów, począwszy od typowania konkretnego zdarzenia np. kto pierwszy zdobędzie punkt w meczu tenisa ziemnego albo który zespół otrzyma najszybciej żółtą kartkę, aż po obstawianie końcowego rezultatu spotkania. Bukmacher oferuje również ruchome kursy, dostosowane od momentu podania postawionego przez gracza typu do finalnych wyników meczu czy też innego eventu sportowego.

Legalni bukmacherzy oferują dziś możliwość oglądania bezpłatnych transmisji meczów na swoich stronach internetowych. Oznacza to, że gracze mają szansę zarówno przekonać się, jak toczy się mecz, jak i skorzystać z opcji typowania na żywo. Do tego celu wystarczy tylko dostęp do internetu. Jest to doskonała alternatywa dla fanów sportu i stawiających zakłady hazardowe – jednoczesne oglądanie meczu i obstawianie wyników czyni każde spotkanie bardziej atrakcyjnym.

Zakłady na żywo – jak to działa?

Zakłady bukmacherskie live to rodzaj zakładów wzajemnych, który polega na typowaniu wyniku spotkania sportowego w trakcie jego trwania. W tym przypadku czas, kiedy postawimy zakład ma duże znaczenie, ponieważ bukmacher może zmienić kursy na różne typy obstawiania meczu w każdej chwili. Kursy oferowane w tego rodzaju zakładach są bardzo dynamiczne i różnorodne – oprócz typowych przedmeczowych można obstawiać także mniej popularne opcje, takie jak np. typujący strzelca następnego gola czy to, czy padnie gol w ciągu kolejnych 5 minut.

Oferty bukmacherów live są wyposażone w specjalne narzędzia, które umożliwiają typowanie wyników meczów. Na ich stronach internetowych można znaleźć aktualne wyniki na żywo i statystyki dla każdego spotkania. Niektórzy z nich oferują bezpłatne transmisje meczu dla zarejestrowanych graczy, czasem jednak jest to uzależnione od spełnienia określonych warunków, takich jak posiadanie określonych środków na koncie depozytowym lub postawienie zakładu. Oprócz tego, dostępny jest także „match tracker” – system informatyczny wizualizujący przebieg spotkania. Dzięki tym funkcjom oglądający mecz otrzymują nie tylko suchy bilans liczb, ale mogą dokładnie obserwować i skupić się na informacjach dotyczących dyspozycji drużyn czy poszczególnych piłkarzy.

W Polsce zakłady bukmacherskie na żywo są podobne do zakładów przedmeczowych. Gracze muszą wybierać typ, określić kwotę stawki i rodzaj kuponu (pojedynczy lub akumulowany). Każdy legalny bukmacher obciążony jest podatkami, a gracze muszą mieć ukończone 18 lat. Większość bukmacherów oferuje specjalne aplikacje umożliwiające graczom obstawianie meczu na żywo nawet gdy siedzą na trybunach stadionu lub hali sportowej.

Jak obstawiać zakłady na żywo?

Zakłady bukmacherskie na żywo to gatunek hazardu, który wymaga od gracza znajomości danej dyscypliny sportowej. Aby uniknąć strat i osiągać zyski, należy na bieżąco śledzić aktualne informacje oraz typy ekspertów. Kiedy już rozpocznie się mecz, powinniśmy skupić się na jego obserwacji – szczególnie jeżeli mamy możliwość oglądać go w formie transmisji na żywo i analizowaniu kursów bukmacherskich. Warto także czytać statystyki i analizować wyniki meczu, aby dokonać trafnych obstawień. Podejmując decyzje dotyczące zakładów live warto też wziąć pod uwagę informacje dotyczące kontuzji zawodników czy innych ważnych czynników wpływających na przebieg spotkania.

Zakłady na żywo to wyjątkowe typy zakładów, które cechują się dynamicznymi zmianami kursów bukmacherskich. Operatorzy czasem blokują możliwość obstawiania meczu, gdy dzieje się coś ważnego, które może mieć istotny wpływ na jego los. Zakłady są także zawieszane pod koniec spotkania, jeśli ostateczny wynik wydaje się być przesądzony. Wykorzystując swoje doświadczenie i obserwacje meczu oraz na bieżąco analizując statystyki, gracze mają szansę pokonać bukmachera. Warto traktować to jako okazję do zarobienia dodatkowych pieniędzy. Czasami bowiem operatorom zdarza się popełnić błędy lub nie zareagować odpowiednio szybko na dany ruch na boisku. Dzięki systematycznej obserwacji transmisji gracz ma szansę wykorzystać te chwile i zrobić ukłon w stronę swojego portfela.

Zakłady na żywo są bardzo popularne wśród graczy, gdyż pozwalają im cieszyć się intensywnymi emocjami i jednocześnie dokonywać rzeczowej analizy szans na wygraną. Dlatego też niektórzy typerzy ustalają swój bankroll (budżet na grę) przed meczem i stosują się do zasady, że nie obstawiają meczów drużyn, którym kibicują. Można też postawić drugi zakład live – jeśli sytuacja wskazuje, że nasze typy okażą się błędne, to możemy powalczyć o minimalizowanie strat poprzez postawienie nowego kuponu. Natomiast jeśli cały czas mamy przekonanie co do poprawności swojego typu, możemy powtarzać go i maksymalizować wygraną. Warto też pamiętać o funkcji cash-out dostarczonej przez bukmachera – wykorzystanie takiej opcji oznacza rezygnację z zakładu i może okazać się rozsądnym posunięciem w sytuacji, kiedy samemu trzeba podjąć ryzykowne decyzje.

Dla osób chcących zminimalizować ryzyko obstawiania przydatna będzie również znajomość zasad rozliczania zakładu bez remisu.

Zakłady live – zalety i wady

Zakłady bukmacherskie na żywo wzbudzają duże zainteresowanie graczy, ceniących sobie niebywałe emocje towarzyszące obstawianiu tego typu zakładów. Oglądanie meczu oraz jednoczesne typowanie jego wyniku daje poczucie mocniejszej integracji z tym, co dzieje się na boisku, a także swojego udziału w rozgrywce.

Zaletą zakładów live jest możliwość reagowania na bieżące sytuacje i przejmowania kontroli nad przebiegiem gry. Czasem istnieje ryzyko popełniania błędu przez bukmachera, co skutkuje utrzymaniem kursów na poziomie bardziej opłacalnym dla gracza.

Jednakże trzeba pamiętać o tym, że czasami mogą pojawić się dramatyczne spadki kursów, które – choć mogą dodawać emocji – mogą również odbić się negatywnym echem na naszych wynikach finansowych. Stosujmy więc szczególnie dużo ostrożności w obstawianiu zakładów live, aby uniknąć rozczarowań i strat finansowych.

Zakłady na żywo u legalnych bukmacherów

Przeglądając ofertę legalnych bukmacherów online, można zauważyć, że większość z nich oferuje zakłady bukmacherskie na żywo. Oferta ta jest jednak bardziej skromna niż w przypadku zakładów pre-match, jednak dzięki rosnącemu zainteresowaniu klientów różnice te są coraz mniejsze. W bogatej ofercie zawodów live można obstawić spotkania w różnorodnych dyscyplinach sportowych oraz interesujące typy. Bukmacherzy umożliwiają swoim klientom gramondeska typowanie na żywo, a także gry hazardowe i automaty do gier. Osoby grające przez internet mają ponadto dostęp do wielu usług dodatkowych, takich jak aplikacje mobilne, porady ekspertów i stale monitorowane statystyki meczu.

STS – zakłady na żywo

STS oferuje swoim klientom zakłady na żywo, dzięki czemu mogą oni aktywnie uczestniczyć w dynamicznym i emocjonującym sporcie. Zakłady live są dostępne w specjalnie przeznaczonej do tego sekcji „Zakłady live”, a ponadto bukmacher zamieszcza szczegółowe informacje o meczach w „Przeglądzie wydarzeń”. Co więcej, w „Kalendarzu” użytkownicy odnajdą rozbudowaną listę nadchodzących spotkań sportowych z różnych dyscyplin – między innymi e-sporty. Ze swojej strony STS zapewnia transmisję na żywo z wybranych meczów – obraz transmisji jest bardzo dobrej jakości i obejmuje ok. 2 tysięcy wydarzeń miesięcznie. W „Widoku szczegółowym” szybko znaleźć można dodatkowe informacje o przebiegających spotkaniach oraz ich match trackerach, co pozwala jeszcze lepiej radzić sobie w tym dynamicznym środowisku hazardu sportowego.

Betclic – zakłady na żywo

Betclic oferuje graczom zakłady na żywo, które znajdują się na specjalnej stronie. Gracze mogą wybierać spośród różnych dyscyplin sportowych, a szczególnie dużo jest tu zakładów dotyczących meczów piłki nożnej. Dodatkowo można korzystać z darmowych transmisji na żywo niektórych spotkań sportowych oraz śledzić je na match trackerze. To doskonała okazja, aby dokonywać przemyślanych typowań w trakcie trwania meczu i czerpać radość ze sportowej rywalizacji.

Fortuna – zakłady na żywo

Fortuna także ma w swojej ofercie zakłady na żywo. Można je znaleźć na podstronie „Zakłady live”, gdzie pierwszą sekcją jest „Przegląd”, w którym prezentowane są wszystkie spotkania sportowe, na które można postawić zakład w danym momencie. W „Kalendarzu” widnieją propozycje zakładów na dziś i jutro, a szczegółowa informacja o aktywnych meczach dostępna jest w sekcji „Jedno wydarzenie”.

Do tego dochodzi możliwość oglądania interesujących nas spotkań za pośrednictwem transmisji live lub przez komputerową symulację. Na stronie Fortuny każdego dnia pojawia się oferta około stu meczów i kilkuset rynków zdarzeń, co czyni go liderem na polskim rynku dotyczącym zakładów na żywo. Firma udostępnia także dodatkowe funkcje (cashout, chat itp.), co sprawia, że gracze cenią sobie postawienie tu swoich zakładów – każdego miesiąca do dyspozycji mają oni ponad 10 tysięcy możliwych do obstawiania spotkań.

BetFan – zakłady na żywo

Na stronie internetowej bukmachera BetFan wszystkie zakłady na żywo są dostępne na podstronie „Live”. Tam można znaleźć „Kalendarz”, który zawiera informacje o meczach, jakie będą dostępne w najbliższym tygodniu oraz listę meczów, na które można postawić zakład w danej chwili. Każdy odwiedzający witrynę ma także dostęp do aktualizowanego co minutę match trackera oraz wyników meczowych. Dodatkowo, BetFan oferuje ciekawe możliwości dzięki funkcji „Multi” – pozwala ona użytkownikom śledzić przebieg kilku spotkań i postawić na nie jednocześnie zakłady na żywo.

BetX – zakłady na żywo

Serwis bukmacherski BetX oferuje stawianie zakładów sportowych przez całą dobę. Zakłady na żywo można znaleźć w zakładce Sport Live, gdzie wybierając dyscyplinę sportu otrzymujemy widok Przeglądu na żywo – listę trwających spotkań.

Dla każdego meczu dostępne są takie informacje jak wizualizacja match-trackera, statystyki, a także inne szczegółowe informacje. Kalendarz najbliższych meczów można odnaleźć w sekcji Nadchodzące mecze na żywo. Co ważne, zakłady sportowe live dostępne są codziennie, a udział w każdej chwili jest doskonałym sposobem na czerpanie radości z rozgrywek i maksymalizowanie swoich szans na wygraną.

Etoto – zakłady na żywo

Kiedy wejdziemy na stronę bukmachera Etoto i przejdziemy do zakładki „Zakłady live”, widzimy najpierw „Wszystkie wydarzenia”. Po wybraniu interesującego nas spotkania możemy uzyskać dostęp do „Podglądu zdarzeń”, w którym znajdziemy wizualizacje komputerowe oraz transmisję online na żywo. Dodatkowym atutem jest to, że aby mieć dostęp do tych materiałów, nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków – wystarczy po prostu się zalogować. Wiadomości o tym, jakie spotkania będą na dany tydzień transmitowane przez Etoto i na które będzie można obstawić zakład na żywo, można odnaleźć w zakładce „Kalendarz na żywo”.

eWinner – zakłady na żywo

Bukmacher eWinner posiada na swojej stronie internetowej zakładkę „Zakłady na żywo”, w której można znaleźć listę meczów, które są aktualnie rozgrywane, oraz kalendarz wydarzeń sportowych na najbliższy tydzień. Po kliknięciu w dany mecz sportowy, użytkownik ma dostęp do informacji o wynikach na żywo, statystykach spotkania oraz interaktywnej wizualizacji graficznej. Dodatkowo, każdy może skorzystać z opcji „Zobacz wiele” i obstawiać kilka meczów jednocześnie. Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie bardziej szczegółowych informacji o rozgrywkach i śledzenie postępów przy grze.

forBET – zakłady na żywo

Bukmacher forBET umożliwia swoim użytkownikom stawianie zakładów na żywo, oferując im szeroki wybór spotkań sportowych. Znajdziemy tu specjalnie przygotowaną stronę „Zakłady na żywo”, gdzie domyślnie otwiera się lista meczów, które można obstawić. Jest również dostępny kalendarz spotkań i transmisji wideo na okres siedmiu następnych dni, jak również statystyki dotyczące tych samych meczów. Aby uatrakcyjnić stronę, forBET zdecydował się również na wizualizacje graficzne każdego ze spotkań oraz zakładów live.

LVBet – zakłady na żywo

W serwisie internetowym LVBet oferta zakładów na żywo znajduje się w zakładce o tej samej nazwie. Po jej otwarciu od razu widoczne są trwające wydarzenia sportowe, a po kliknięciu w dane spotkanie, użytkownik ma dostęp do szczegółowych informacji na temat dostępnych typów, wyników na żywo i match trackera (dla części meczów). Dodatkowo, użytkownicy mogą korzystać z transmisji na żywo dotyczących rozgrywek e-sportowych – to aspekt, w którym LVBet wyróżnia się spośród innych bukmacherów. Ponadto, można tu skorzystać z opcji „Multi”, co pozwala graczom na jednoczesne obstawianie kilku wydarzeń sportowych.

Totolotek – zakłady na żywo

Aby skorzystać z oferowanych przez bukmachera Totolotek zakładów na żywo, wystarczy kliknąć w przycisk „Live”. Za jego pomocą można dostosować wybór dyscypliny sportowej, kraju lub ligi oraz precyzyjnie określić interesujące nas mecze. Po wybraniu meczu ukaże się szczegółowa informacja o spotkaniu i typach zakładów. Aby zobaczyć statystyki i aktualne wyniki meczu, należy rozwinąć pasek znajdujący się na górze ekranu. Do tego Totolotek udostępnia również match tracker, czyli animowane przedstawienie postępu meczu i możliwości obstawiania na bieżąco.

PZBuk  – zakłady na żywo

Aby obstawiać na żywo za pomocą PZBuk, należy wejść na podstronę „Zakłady na żywo”. Odnaleźć tu można wszystkie aktualne zdarzenia sportowe, Kalendarz na żywo oraz Podgląd wydarzeń, który oferuje szczegółowe informacje i statystyki dla każdego meczu. Osoby lubiące koszykówkę mają dodatkowo możliwość oglądania transmisji live. Na stronie znajdują się także graficzne wizualizacje spotkań, dzięki którym można dokładnie obserwować bieg wydarzeń.

Totalbet – zakłady na żywo

W serwisie Totalbet wszystkie dostępne aktualnie zakłady na żywo można znaleźć w zakładce „Live”. Użytkownicy mogą sprawdzić, jakie zakłady na żywo będą dostępne w przeciągu najbliższych dwóch tygodni korzystając z opcji „Kalendarza”. W ramach tej samej sekcji można skorzystać także ze specjalnych udogodnień jak „Multi”, co umożliwia rejestrowanie wielu betów jednocześnie. Każdy mecz po wejściu do odpowiedniego wydarzenia ma dostępny livetracker oraz statystyki, dzięki czemu gracze mają pełny obraz sytuacji i podejmują lepsze decyzje dotyczące swoich zakładów.

Noblebet – zakłady na żywo

Aby obstawiać zakłady live w Noblebet, najpierw trzeba przejść do zakładki „Zakłady na żywo”. Tam możliwe jest sprawdzenie aktualnych spotkań, które są dostępne do obstawienia. Użytkownicy mogą wybrać pomiędzy „Widokiem konferencyjnym”, gdzie dostępna jest lista meczów oraz „Widokiem pojedynczym”, gdzie oferowane są szczegółowe informacje dotyczące interesujących ich spotkań.

Ponadto, bukmacher umożliwia również przejrzenie „Kalendarza” na najbliższy tydzień. W ten sposób osoby chcące obstawić zakłady live mogą być bardzo dobrze przygotowane i mieć dostęp do aktualnych i precyzyjnych informacji.

Autor

Moje teksty

Cześć, jestem Leon Skiba i piłka nożna to moja największa pasja! Znam ten sport od podszewki - od taktyk i strategii po najdrobniejsze szczegóły w przepisach. Jeśli tak jak ja kochacie futbol, to koniecznie zajrzyjcie do moich artykułów - znajdziecie w nich mnóstwo ciekawostek, analiz i opinii prosto ze świata piłki nożnej!