Ciekawostki

Samochody Messiego – jaką ma kolekcję?

samochody messiego

Lionel Messi, legendarny piłkarz, znany jest nie tylko z niewiarygodnego talentu na boisku, ale także z zamiłowania do luksusowych samochodów. Samochody Messiego to temat, który od lat fascynuje fanów zarówno piłki nożnej, jak i motoryzacji. Przyjrzyjmy się bliżej imponującej kolekcji aut tego wybitnego sportowca.

Najcenniejsze perły w kolekcji Messiego

Wśród samochodów Messiego znajdują się prawdziwe perły motoryzacji. Najbardziej wartościowe to:

  1. Ferrari 335 S Spider Scaglietti – warte około 28 milionów funtów, zostało zakupione przez Messiego na aukcji. Ten niezwykle rzadki model to prawdziwy skarb w jego kolekcji.
  2. Pagani Zonda Roadster – to kolejne cenne auto Messiego. Ten szybki i ekskluzywny samochód nie jest dopuszczony do ruchu drogowego, a na świecie istnieje tylko 40 jego egzemplarzy.

Przeczytaj również: Najśmieszniejsze nazwiska piłkarzy

Ciekawostką jest fakt, że Messi musiał rywalizować z Cristiano Ronaldo, by zdobyć najdroższy samochód na świecie. Ta konkurencja między dwoma wybitnymi piłkarzami pokazuje, jak zacięcie ze sobą walczą, nie tylko o trofea, ale też o samochody. 

Inne luksusowe auta w garażu Messiego

Oprócz wspomnianego Ferrari i Pagani, w garażu Messiego można znaleźć także inne luksusowe samochody:

  • Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe (wartość: 113 tys. funtów)
  • Cadillac Escalade (wartość: 70 tys. funtów)
  • Audi R8 Spyder (wartość: 118 tys. funtów)
  • Range Rover Vogue (wartość: 79 tys. funtów)
  • Mercedes SLS (wartość: 200 tys. funtów)
  • Audi Q7 (wartość: 62 tys. funtów)

Te auta Messiego to marzenie wielu miłośników motoryzacji. Argentyński piłkarz nie tylko ma okazję nimi jeździć, ale też czerpie z tego ogromną radość. 

Sprawdź: Dlaczego dzieci wyprowadzają piłkarzy na boisko?

Szacunkowa łączna wartość samochodów w kolekcji Messiego może sięgać nawet kilkudziesięciu milionów funtów. Czyni to jego garaż jednym z najdroższych wśród piłkarzy i celebrytów. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu mówimy o jednym z najlepiej zarabiających sportowców na świecie.

Podsumowanie

Samochody Messiego to nie tylko luksusowe auta, ale też symbol statusu i sukcesu tego wybitnego piłkarza. Najcenniejsze okazy, jak Ferrari 335 S Spider Scaglietti czy Pagani Zonda Roadster, to prawdziwe perły w jego kolekcji. Garaż Messiego, wart dziesiątki milionów funtów, pokazuje, że Argentyńczyk osiągnął w życiu więcej niż niejeden mógłby sobie wymarzyć.

Autor

Moje teksty

Cześć, jestem Leon Skiba i piłka nożna to moja największa pasja! Znam ten sport od podszewki - od taktyk i strategii po najdrobniejsze szczegóły w przepisach. Jeśli tak jak ja kochacie futbol, to koniecznie zajrzyjcie do moich artykułów - znajdziecie w nich mnóstwo ciekawostek, analiz i opinii prosto ze świata piłki nożnej!