Przepisy

Ilość zmian w piłce nożnej 2022

zmiana podczas meczu

Zmiany w piłce nożnej to kluczowa kwestia dla zdrowia zawodników, ale często mają one wpływ także na założenia taktyczne. Dzięki nim w trakcie meczu, który nie idzie po myśli trenera może on dokonać modyfikacji formacji i spróbować zmienić tok spotkania. Jaka jest ilość zmian w piłce nożnej w 2022 roku? Przeczytaj artykuł i sprawdź, ilu zawodników można będzie zmienić podczas meczu.

Ile mamy zmian w piłce nożnej w 2022 roku? 

Z uwagi na pandemiczną przerwę w maju 2020 roku FIFA zdecydowała o modyfikacji przepisów dotyczących zmian. Miało to na celu zadbanie o zdrowie piłkarzy, którzy rytm meczowy i treningowy został znacznie zachwiany. Najpierw doświadczyli oni długiego przestoju spowodowanego COVID-19, a następnie musieli w krótkim czasie rozegrać wiele spotkań.

Rozwiązanie wprowadzające 5 zmian do dyspozycji trenera miało być tymczasowe, a decyzje o jego zastosowaniu pozostawiono w kompetencji organizatorów rozgrywek. Ostatecznie 13 czerwca 2022 roku na 136. posiedzeniu IFAB zatwierdzono nowe zasady zmian.

Autor

Moje teksty

Cześć, jestem Leon Skiba i piłka nożna to moja największa pasja! Znam ten sport od podszewki - od taktyk i strategii po najdrobniejsze szczegóły w przepisach. Jeśli tak jak ja kochacie futbol, to koniecznie zajrzyjcie do moich artykułów - znajdziecie w nich mnóstwo ciekawostek, analiz i opinii prosto ze świata piłki nożnej!