Lifestyle

Zakład bez remisu – co to jest?

mlody chlopak obstawia zaklady bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie to rozrywka, która cieszy się coraz większą popularnością. Wśród oferowanych przez legalnych bukmacherów opcji znajduje się również zakład bez remisu, czyli DNB. W tym artykule chcemy przybliżyć jego istotę oraz omówić aspekty dotyczące obstawiania takich zakładów. Przeczytaj i sprawdź, na czym polega zakład bez remisu!

Dostępność zakładu bez remisu

Zakład bez remisu to jeden z wielu dostępnych promocji bukmacherskich. Dzięki tego typu zakładom typer otrzymuje większe szanse na wygraną, ponieważ w przypadku remisu nie poniesie straty. Obliczenia matematyczne pokazują, że uwzględnienie dodatkowej opcji powoduje zwiększenie szans na wygranie i zminimalizowanie ryzyka przegrania. Takie zakłady oferuje wielu legalnych bukmacherów, także tych działających na rynku internetowym!

DNB – co to jest?

DNB to skrót od angielskiego wyrażenia “draw no bet”, co oznacza dosłownie “remis nie ma zakładu”. Jest to rodzaj typu dwudrogowego oferowanego przez bukmacherów, w którym użytkownik może obstawić zwycięstwo jednej drużyny lub innej. Z racji tego, że dany mecz może zakończyć się remisem, DNB oferuje tutaj rozwiązanie – jeśli tak się stanie to użytkownik otrzyma zwrot całej stawki według kursu 1.0. W podobny sposób do oferty DNB funkcjonują również handicapy azjatyckie, czyli inaczej mówiąc – zakład bez remisu.

Zakład bez remisu – przykład

DNB jest często promowane jako “zakład bez remisu” w ofercie kursowej. Operatorzy zapewniają możliwość obstawiania tego typu zakładów poprzez odpowiednią sekcję. Przyjrzyjmy się, jak to działa na przykładzie meczu Ekstraklasy Rakowa Częstochowa ze Śląskiem Wrocław.

Kursy wyrażone przez operatora na DNB to 1.22 i 4.40, co oznacza, że jeśli obstawimy zwycięstwo drużyny gospodarzy – Rakowa – to wygramy jeśli Częstochowa okaże się lepsza. Natomiast stawiając na Śląsk Wrocław – nasz kupon będzie uznany za wygrany jeśli zespół ten okazuje się lepszy od Rakowa. Co jednak w przypadku remisu? Zgodnie ze standardowymi procedurami bukmachera, taki rezultat bierze pod uwagę “remis nie ma zakładu”, a więc nasze pieniądze są nam zwrócone.

Czy DNB to cashback?

Zakłady DNB to rodzaj zakładu, który różni się od promocji cashback, w której gracz może odzyskać stawkę za przegrany kupon. W przypadku typów DNB jest inaczej – jeśli remis jest wygranym na kuponie, gracz otrzyma zwrot swojej stawki. W przeciwieństwie do zakładu bez ryzyka, gdzie stawka musi być obrócona, po rozliczeniu kuponu DNB nie narzucono żadnych dodatkowych limitów. Należy jednak pamiętać, że w przypadku wygranej przez rywala cała stawka będzie utracona i nie ma możliwości ubiegania się o jej zwrócenie.

Jakie są zalety i wady zakładów bez remisu?

Zakłady DNB oferują graczom szereg korzyści, w tym możliwość odzyskania stawki, jeśli obstawiony kupon się nie powiedzie. W przypadku meczu piłki nożnej zakłady DNB zabezpieczają przed podziałem punktów – wtedy bukmacher zwraca stawkę. Jeśli postawisz na swojego faworyta i on wygra, z pewnością skorzystasz na zakładzie.

Bezpieczeństwo i komfort to duża zaleta obstawiania tego typu zakładów. Jako że ryzyko utraty kapitału jest mniejsze niż w przypadku klasycznych typów 1X2, otrzymane kursy są niższe. Oznacza to mniejsze możliwości wygranej w porównaniu do tradycyjnych typów bukmacherskich, ale oferuje stabilność i brak większej straty pieniędzy.

Autor

Moje teksty

Cześć, jestem Leon Skiba i piłka nożna to moja największa pasja! Znam ten sport od podszewki - od taktyk i strategii po najdrobniejsze szczegóły w przepisach. Jeśli tak jak ja kochacie futbol, to koniecznie zajrzyjcie do moich artykułów - znajdziecie w nich mnóstwo ciekawostek, analiz i opinii prosto ze świata piłki nożnej!