Lifestyle

Under/over – jak obstawiać

zaklady under over

Pandemia koronawirusa stała się zarzewiem wielu sensacyjnych rozstrzygnięć w meczach ligowych oraz reprezentacyjnych. Obecnie, typerzy szukają alternatywnych typów, które mogą uatrakcyjnić ich ofertę. Zakłady over/under są jednymi z takich typów, gdyż polegają one na obstawianiu czy dane spotkanie przekroczy lub nie określoną liczbę bramek, punktów itp. Sprawdź w naszym artykule, jak je obstawiać!

Czym są zakłady under/over?

Zakłady na under/over są częstym wyborem dla sportów zespołowych. W ramach oferty bukmacherskiej bukmacherzy umożliwiają obstawianie rozmaitych elementów składowych poszczególnych dyscyplin. Do najpopularniejszych z nich możemy zaliczyć:

  • liczbę goli w meczu,
  • liczbę rzutów rożnych,
  • kartek,
  • gemów,
  • setów,
  • punktów.

Zakłady na under/over polegają na tym, że gracze zakładają się z bukmacherem o to, ile razy dane wydarzenie będzie miało miejsce podczas trwania meczu – poniżej określonej liczby lub powyżej. Niedawne badania wykazały, że gracze coraz chętniej decydują się na obstawianie under/over w celu urozmaicenia swojej gry i poprawienia swoich szans na wygrywanie większych sum pieniędzy.

Zakłady under/over przykłady

Zakłady te polegają na typowaniu czy dany wynik będzie większy lub mniejszy od określonego progu. Na przykład w piłce nożnej można typować czy liczba bramek będzie mniejsza niż 2,5 czy też większa. Jeśli obstawimy „over”, oznacza to, że muszą paść trzy lub więcej goli. 

W lidze włoskiej warto obstawiać rzuty rożne. Jeśli np. obstawisz, że będzie ich powyżej 10.5, a faktycznie w meczu piłkarze wykonają 14 rzutów rożnych, kupon nie wejdzie. Ale jeśli wykonają ich 5 – wygrywasz!

Siatkówka to sport, w którym potyczka może zostać rozstrzygnięta po trzech wygranych setach. Jednak czasami konieczne jest rozegranie aż pięciu setów, aby ustalić zwycięzcę. Dlatego też bukmacherzy oferują swoim klientom szeroki wybór zakładów na under/over liczby setów. Oprócz tego zdarza się także, że można obstawić przebieg pojedynczych setów oraz całego meczu. Zatem dla tych, którzy lubią oglądać mecze piłki siatkowej, takie kupony zdecydowanie wzmagają emocje!

Bardzo często zakłady under/over stawiane są także przez pasjonatów koszykówki! Tutaj można obstawiać np. punkt danej drużyny. Jeśli mamy zakład under/over na np. 150 pkt w meczu, to jeśli stawiamy under i całkowita ilość punktów w spotkaniu wynosi np. 153, wygrywamy! Jeśli np. 160 – kupon jest przegrany.

Czy warto obstawiać zakłady under/over?

Obecnie wielu kibicom i graczom zakładów sportowych zależy na obstawieniu zakładów na over/under. Przyczyna tego leży w napiętym kalendarzu gier, który wymaga od trenerów częstych rotacji składu. Wiele zespołów pozbawia się tym samym swoich najlepszych graczy, co może skutkować niespodziewanymi przebiegami spotkań i sensacyjnymi porażkami. Zakłady typu poniżej lub powyżej liczby goli są sposobem na uniknięcie strat związanych z niespodziankami w wyniku meczu. Ten rodzaj typowania stanowi świetny sposób na rozszerzenie możliwości w swoich zakładach!

Kiedy decydujemy się obstawić z bukmacherem wynik spotkania dwóch najlepszych drużyn bramkowych, istnieje ryzyko wpadnięcia w pułapki. Szczególnie jeśli obie drużyny mają do rozegrania jeszcze inne ważne mecze w ciągu kilku kolejnych dni. W takim przypadku, zarówno drużyna, jak i bukmacher może mieć interes we wspólnym „traktowaniu lekko” starcia i bezbramkowym remisie. Oznacza to, że aby uniknąć niemiłego zaskoczenia przedmeczowe postawienie na wyższą liczbę bramek może należeć do bardziej ryzykownych opcji.Musimy uświadomić sobie, że sukces w grze z bukmacherem zależy od przemyślanej i starannej analizy sytuacji.Należy uwzględnić wszystkie aspekty, poziomy ryzyka oraz możliwe skutki. Bez tego ciężko jest osiągnąć zamierzone cele, dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań aby mieć pełny obraz sytuacji i bycie jak najlepiej przygotowanym na ewentualne porażki. Początkujący gracze powinni zachować szczególnie dużo ostrożności. Mogą skorzystać także z rozmaitych bonusów bukmacherskich, które pozwolą im zminimalizować ryzyko podczas stawiania pierwszych kroków w typowaniu!

Autor

Moje teksty

Cześć, jestem Leon Skiba i piłka nożna to moja największa pasja! Znam ten sport od podszewki - od taktyk i strategii po najdrobniejsze szczegóły w przepisach. Jeśli tak jak ja kochacie futbol, to koniecznie zajrzyjcie do moich artykułów - znajdziecie w nich mnóstwo ciekawostek, analiz i opinii prosto ze świata piłki nożnej!